Yönetim Kurulumuz

Vet. Hekim Çağıl HANCIOĞLU

1980 yılında İstanbul’ da doğdu, 1997-2002 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesini okudu. 2002 yılı Kasım ve Aralık aylarında Kanada, Vancouver’ da Granville Island Veterinary Hospital’ da staj yaptı.

 

İ.Ü. Veteriner Hekimliği Fakültesince düzenlenen Ulusal Veteriner Hekimliği Öğrencileri Araştırma Kongresi’nde 4 yıl boyunca düzenleme kurulunda görev aldı. Ayrıca katıldığı bilimsel araştırmaları da kongrede sunmuş ve 2002 yılında yaptığı çalışma ile en iyi araştırma ödülü kazanarak, 2003 yılında Hollanda’ da düzenlenen 36. Voorjaarsdagen Companian Animal Congress’ e katılarak aynı çalışmasını burada sunma şansı bulmuştur. Öğrencilik yılları ve sonrasında çeşitli kongrelerde bir çok bilimsel seminer, vaka ve çalışma sunumunu bizzat yapmıştır.

2006-2007- 2008 yıllarında Küçük Hayvan Veteriner Hekimleri Derneği bünyesinde düzenlenen “Anadolum” kongresinde, başkan yardımcılığı ve genel sekreter olarak organizasyon komitesinde ve dernek yönetim kurulunda görev aldı. Bir çok kongre seminerde çeşitli idari ve bilimsel görevler almıştır. Halen Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği (KLİVET) in bilimsel komitesinde aktif olarak görev almaktadır. Mesleki hayatı boyunca güncel bilgi ve gelişimleri takip etmek adına ulusal ve uluslararası bir çok seminer ve toplantıya katılmış, halen tıbbi son yenilikleri takip etmekte ve birçok eğitim semineri ve kongreye katılmaktadır.

İlgi alanları; dermatoloji, diş hekimliği, endokrin rahatsızlıklardır. Ayrıca eklem hastalıklarına bağlı ortopedik bozukluklar, cerrahi ve nöroloji alanında çeşitli uzmanlarla ortak çalışmalar yürütmektedir.

2004 yılında Minouvet Veteriner Kliniği ‘ni kurmuş ve 10 yıldan beri klinik bünyesinde sorumlu veteriner hekim olarak çalışmaktadır.