Yönetim Kurulumuz

Vet. Hekim Çağlar KONDU

1976, Ankara doğumlu olan Çağlar Kondu, ortaokul ve lise eğitimini Lycee Charles de Gaulle Fransız lisesi ve Barnstable High School (Boston, ABD.)’da tamamlamıştır.Çocukluğundan beri hayvanlara olan düşkünlüğü nedeniyle Veteriner Fakültesi’ne girmiş ve 2001 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olmuştur.

2001-2006 yılları arasında çeşitli hastane ve kliniklerde görev alarak deneyim kazandıktan sonra, 2006 yılında Vetelite Veteriner Kliniği’ni kurmuştur.

Egzotik hayvanlar hekimliği, Ultrasonografi, Radyoloji, Acil ve Yoğun Bakım, Nöroloji, Küçük Hayvan Veteriner Gastroenteroloji, Miyokardiyal ve Valvular Hastalıkların Teşhis ve Tedavisi, Osteoartrit, Veteriner Akupunktur, Anestezi ve Reanimasyon, Elektrokardiyografi, Kırık Fiksasyon Sağaltım Teknikleri, Köpeklerde Çapraz Bağ Sağaltım Teknikleri, Vetbusinessforum gibi birçok eğitim sertifikasına sahiptir. Ayrıca WUSV- Alman Çoban Köpeği Irk ve Spor Derneği tarafından Kalça ve Dirsek Displazisi röntgen çekimleri için yetkilendirilmiştir.

ABD’nin en iyi alternatif tıp eğitim kurumlarından biri kabul edilen Chi Institute’un geniş kapsamlı Veteriner Akupunktur eğitimini tamamlamış ve China National Society ve Chi’den sertifika almaya hak kazanmış ilk Türk veteriner hekimidir. Uluslararası Veteriner Akupunktur Derneği (IVAS) üyesidir.

2006-2010 yılları arası Whiskas ve Pedigree firmalarının danışman hekimliğini yapmış, TREND ve MORE gibi çeşitli dergilerde ve www.expatsturkey.com sitesinde evcil hayvanlarla ilgili makaleler yazmıştır.

Show TV’de yayınlanan, barınak köpeklerinin yarıştığı CAN DOSTUM isimli televizyon programında jüri üyesi olarak görev almıştır.

HTV sağlık kanalında “Dostlarımız” adında bir pet sağlığı programı hazırlayıp sunmuştur.

TRT OKUL kanalında yayınlanan “Bir Evde” programının danışman hekimliğini yapmıştır.

Cat & Dog dergisinde ” Bir bilene sorun” başlıklı bir köşesi bulunmaktadır.

İyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Ginger ve Hera adlarında iki köpek annesidir.