Yönetim Kurulumuz

Vet. Hekim Tamer H. ÖZDOĞAN

1974 senesinde İstanbul’da doğdu. Türkiye’nin çeşitli illerinde sürdürdüğü ilk ve orta öğreniminin ardından 1999 yılında ilk ve tek tercihi olarak kazandığı İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.

Mezuniyeti sonrası klinisyen veteriner hekim olarak çeşitli kliniklerde çalıştı. 2003 senesinde Şişli Mecidiyeköy’de halen faal halde bulunan Petcorner Veteriner Polikliniği'nin kurucu ortağı oldu ve 14 yıl süresince kendi kliniğinde klinisyen hekim olarak görev yaptı.

Klinisyen Veteriner Hekimler Derneği’nin (KLİVET) kurucu başkanlığını yapan Tamer ÖZDOĞAN, halen aynı derneğin Yönetim Kurulu Üyesi, İstanbul Veteriner Hekimler Odası (İVHO) Haysiyet divanı üyesi, İstanbul Veteriner Hekimler Kooperatifi Kurucu üyesi ve World Small Animal Veterinary Association (WSAVA) üyesidir.

İngiltere Birmingham, İsviçre Geneve, İrlanda Dublin, Sırbistan Belgrad şehirlerinde düzenlenen uluslararası bir çok kongreye katılan Tamer ÖZDOĞAN mesleki bilgi ve becerisini arttırmak adına ulusal kongre ve sempozyumların da daimi takipçisidir.

Evli, bir kız çocuğu ve bir kedi babası olan Tamer ÖZDOĞAN’ın özel zevkleri kampçılık, arkeoloji, antik Ege ve Akdeniz medeniyetleridir.

Ev hayvanlarına olduğu kadar, dağdaki kurda kuşa, yerdeki karıncaya karşı da hekim sorumluluğu olduğuna inanan Tamer ÖZDOĞAN klinisyen veteriner hekimliğe halen, kurucusu olduğu Bolluca Veteriner Kliniğinde devam etmektedir.